FSSC
FSSC

FSSC Nedir?

                FSSC 22000, gıda zincirinde yer alan hayvansal ürünler, bozulabilir sebze ürünleri, uzun raf ömrüne sahip ürünler ve katkı maddeleri, vitaminler ve biyo-kültürler gibi diğer gıda bileşenlerini işleyen veya üreten şirketlerin gıda, yem ve ambalaj güvenlik sistemlerini sertifikalandırmaktadır.

                Gıda tedarik zincirinin herhangi bir aşamasında gıda güvenliği tehlikeleri ve olayları mevcuttur. FSSC 22000, kuruluşunuz içinde ve tedarik zinciri boyunca gıda güvenliği önlemlerinin kontrolünü sağlamak için bir yol sağlar. Tüm tedarik zinciriniz tek bir sertifikaya dahil edilmiştir ve bu da FSSC 22000'i mevcut en kapsamlı ve erişilebilir gıda güvenliği yönetim sistemi haline getirir.

FSSC 22000 gıda güvenliği planı, gıda tedarik zinciriniz boyunca şeffaflığı destekleyen bağımsız, ISO tabanlı bir güvenlik standardıdır. ISO 22000 de bulunmakta olan Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarına dayanmaktadır. ISO tabanlı FSSC 22000 sertifikası, ISO 9001 (Kalite Yönetimi), ISO 45001 (İş Sağlığı ve Güvenliği) gibi temel yönetim sistemleri standartlarının sorunsuz bir şekilde entegrasyonunu sağlar

FSSC 22000 sertifikası, aşağıdaki alanlarda gıda güvenliği ve kalite yönetimini ele alır:

  • Gıda ve bileşen üretimi
  • Gıda ambalajı imalatı
  • Depolama, dağıtım, nakliye ve lojistik
  • Hayvan yemi üretimi
  • Evcil hayvan maması üretimi
  • Biyokimyasal üretim

Dünya çapında tanınan bu standardın gereksinimlerine uygunluk, aşağıdakilere yardımcı olabilir:

  • Yiyeceklerin en tanınmış standartlara göre üretildiğinden, hazırlandığından ve işlendiğinden emin olmak
  • Kalite süreçlerine ve sürekli iyileştirmeye bağlılık göstermek
  • Markanızı güçlendirin ve en iyi perakendecilere erişmek
  • Riski en aza indirmek ve itibarınızı korumak

FSSC 22000 Sertifikası Nasıl Alınır?

                FSSC 22000 Sertifikası gerekli eğitimler yapıldıktan sonra alınan bir Gıda Güvenliği Sertifikasıdır. Bu belgeyi alabilmek için en iyi yöntem bir danışmanlık firması ile çalışarak o firmanın tecrübelerinden faydalanmaktır. Bu sayede zor süreçleri kolay bir şekilde atlatabilir ve herhangi bir problem yaşamadan ihtiyacınız olan belgelere ulaşabilirsiniz. Ancak çalıştığınız firmanın güvenilir ve prosedürleri doğru olarak yerine getirdiğinden emin olmanız çok önemlidir. Merdiven altı bir firma ile çalışmak sizlere daha sonrasında kötü sonuçlar doğurabilir ve kuruluşunuzu tehlikeye atabilir. Bu tarz kötü durumlar yaşamamak için iyi bir araştırma yaparak doğru firmayı seçmeniz ve referans almanız çok önemli olacaktır.

                Firmamız İDCERT, Gıda Güvenliği Sistem Belgelendirmesi de dahil olmak üzere dünya çapında tanınan programlar için akreditasyona sahip, bir belgelendirme kuruluşudur. İDCERT olarak size bir sertifikadan daha fazlasını sunuyoruz. Toplam Kalite Güvencemizle, tüm süreç boyunca sizi destekleyecek ve yönlendirecek, zorlukların üstesinden gelmenize ve FSSC 22000 sertifikasının faydalarını en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak uzmanlığa, deneyime ve küresel varlığa sahibiz. Uzman gıda güvenliği denetçilerimiz, ürünlerinizin en yüksek gıda güvenliği standartlarında üretilmesini, hazırlanmasını, paketlenmesini ve dağıtılmasını desteklemek üzere faaliyetleriniz için sertifikalı bir yönetim sistemine sahip olduğunuzu garanti etmek için sizinle birlikte çalışabilir.

ÇEREZ BİLGİLENDİRMESİ Deneyiminizi geliştirmek için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için K.V.K.K. Aydınlatma Metni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.