ISO Belgeleri
ISO Belgeleri
Devamını Oku
FSSC
FSSC
FSSC 22000, gıda zincirinde yer alan hayvansal ürünler, bozulabilir sebze ürünleri, uzun raf ömrüne sahip ürünler ve katkı maddeleri, vitaminler ve biyo-kültürler gibi diğer gıda bileşenlerini işleyen veya üreten şirketlerin gıda, yem ve ambalaj güvenlik sistemlerini sertifikalandırmaktadır.
Devamını Oku
Hijyen Belgesi
Hijyen Belgesi
İnsan sağlığına zararı olabilecek ve belirli prosedürlere uyulmazsa ciddi sonuçlar doğurabilecek ortamlarda kullanılan, herkes tarafından kabul edilmiş ve belirli bir standarda bağlanmış olan kuralları içeren bir eğitim aldıktan sonra elde edilen belgeye Hijyen Belgesi denir.
Devamını Oku
TSE- HYB
TSE- HYB
TSE- HYB, yani Hizmet Yeterlilik Belgesi, Türk Standartları Enstitüsüne göre hizmet vermekte olan yerin uygun görülen standartlara göre uygunluğunu gösteren belgeye verilen isimdir. Bu belgenin geçerliliği 1 yıl üzerinden değer görür ve daha sonrasında yenilenmesi gerekmektedir.
Devamını Oku
CE Belgesi
CE Belgesi
CE İşareti, ürünlerin AB teknik düzenlemelerinin tüm gereksinimlerini karşıladığını ve herhangi bir teknik engelle karşılaşılmadan AB üyesi ülkeler arasında dolaşabileceğini ifade eder. Avrupa Ekonomik Alanında serbest dolaşımdaki birçok üründe CE büyük harflerini görüyoruz.
Devamını Oku
Kapasite Raporu
Kapasite Raporu
Kapasite Raporu; Sanayi üretimi, sınai hizmet ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren kamu ve özel sektör kuruluşlarının mevcut makine ve iş gücü ile bir yılda kaç adet üretim yapabileceğinin belirlenmesi sonucunda hazırlanan belgedir. Kapasite Raporunun geçerlilik süresi 2 yıldır.
Devamını Oku
Sanayi Sicil Belgesi
Sanayi Sicil Belgesi
Sanayi Sicil Belgesi, 6948 sayılı yasa ile belirli özelliklere sahip sanayi işletmecilerinin alması gereken bir belgedir. Bu işletmecilerin/sanayicilerin belge almaları ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kontrol edilen sanayi siciline kayıt olmaları gerekmektedir.
Devamını Oku
Yerli Malı Belgesi
Yerli Malı Belgesi
Yerli malı belgesi, istenildiği gibi yerli olan malın içeriğine istinaden Türkiye'de üretilen ürünler için düzenlenen belgedir. Çiftçiler için gerekli şartları sağlayan referans belgesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) Ticaret Odası'na bağlı kalabilmektedir.
Devamını Oku
Mesleki Eğitim Sertifikaları
Mesleki Eğitim Sertifikaları
İş akışının kalitesini ve devamlılığını sağlamak, tehlikeli durumlardan kaçınabilmek ve diğer bütün standartlar için, Mesleki Eğitim Kanunu’na göre mesleki eğitim alınması zorunlu bir hale getirilmiştir. Yani Mesleki Eğitim Kanunun belirlemiş olduğu mesleklerde çalışan kişilerin, çalıştıkları alan ilgili bir uzmanlık belgelendirmesine sahip olmaları gerekmektedir.
Devamını Oku
Hijyen Sertifikası
Hijyen Sertifikası
Hijyen, istisnasız A'dan Z'ye tüm sektörleri kapsayacak bir konu ancak özellikle doğrudan gıda ile ilgili sektörler ve gıda, turizm, konaklama gibi insanlarla ilgili sektörler için çok daha önemli olacak. Çok kabaca anlatacak olursak, herhangi bir gıda ürününün her türlü zararlı dış etkilerden korunması hijyen kapsamında olacaktır.
Devamını Oku
ÇEREZ BİLGİLENDİRMESİ Deneyiminizi geliştirmek için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için K.V.K.K. Aydınlatma Metni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.