Başvuru Formu
Marka Başvurusu

Kanuni yollarla himaye altına alınmış tescilli marka, işletmenin yaşamına ve süregelen kimliğine yönelik olası zararları meydana gelmeden engelleme özelliğine sahiptir. Bu hususta gelebilecek zararlar sadece işletmenin imajına zarar vermekle kalmayıp, zamanla gelir kaybına yol açabilir.

Tescil edilmemiş markaların başkaları tarafından kullanılması kaçınılmazdır. Markanızın kullanması veya taklit edilmesiyle kalmayıp, markanız üzerinde hak iddia ederek onu sahiplenme yoluna da başvurabilirler. Tescil edilmemiş, başka bir tabir ile koruma altına alınmamış markanız bir başka şahıs/kurum tarafından tescil edilirse artık yapacak hiçbir şey kalmamıştır. Oluşabilcek bu durum sonucunda markanızın artık sizin markanız olmayışı ve başka bir kişinin veya kişiliğin markasını kullandığınız için yaptırımlara mağruz kalabilmektesiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Tarihi’ne bakıldığı zaman bu gibi durumların oldukça yaşandığı görülmektedir. Markanızı tescil ettirmemek aslında işletmenizin kuruluş aşamasında aldığınız en büyük maddi ve manevi risk olarak görülebilmektedir. Ne yazık ki, bu riskin sonuçlarını kısa ve uzun vadede olumsuz olarak yaşamanız muhtemeldir.

Tüm Grup olarak şahsınızın ve firmanızın imajına, firmanız bünyesinde markanıza veya markalarınıza olası zarar ve risklere karşı her biri alanında uzman kadromuz ile önlemler alarak korumaktayız.

Markanızı olası risklere karşı korumak veya yeni bir marka almak için önce bilgi alın.

İLETİŞİM

TÜM DİJİTAL
DİĞER BAŞVURU FORMLARI
Yatırım Teşvik Sorgulama
Yatırım Teşvik Sorgulama
Detaylar
SGK Teşvik Analizi
SGK Teşvik Analizi
Detaylar
ÇEREZ BİLGİLENDİRMESİ Deneyiminizi geliştirmek için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için K.V.K.K. Aydınlatma Metni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.