TSE- HYB
TSE- HYB

TSE- HYB

                TSE- HYB, yani Hizmet Yeterlilik Belgesi, Türk Standartları Enstitüsüne göre hizmet vermekte olan yerin uygun görülen standartlara göre uygunluğunu gösteren belgeye verilen isimdir. Bu belgenin geçerliliği 1 yıl üzerinden değer görür ve daha sonrasında yenilenmesi gerekmektedir. Tüketiciye verilecek olan hizmetlerin ve işyerlerinin gerekli mevzuata ve standartlara uygun olup olmadığını, sağlanan imkanların ve kabiliyetlerin yeterli olup olmadığını gösteren bir belgedir.

Hizmet Yeterlilik Belgesinin Sağlamış Olduğu Faydalar Nelerdir?

 • Hizmet Sektörlerinin bazıları ihale şartları içerisinde Hizmet Yeterlilik Belgesi aramaktadır. Bu durumda bu belge bu şartı yerine getirmenizi sağlayacaktır.
 • Hizmet vermekte olan işyerinde bulunan bütün teçhizat ve malzeme sigorta kapsamına alınmış olur.
 • Müşterilerin servis hizmetinden yararlanabilmek için hizmet veren işyerine emanet etmiş olduğu bütün cihazlar sigorta kapsamına alınmış olur.
 • Belgeye sahip olan kuruluşun vermiş olduğu hizmette kullandığı bütün alt yapının standartlara uygun ve yeterli olduğunun garantisini sunar.
 • Müşterilere sunulacak olan hizmetin belirli süreler içerisinde ve belirli standartlara en uygun şekilde sunulmasına olanak tanır.
 • Müşteriye sunulmakta olan hizmetin geriye dönük bir şekilde izlenebilmesine olanak tanır.
 • Müşteriye sunulmakta olan hizmetin kalitesinin artmasına sebep olur.
 • Hizmet almakta olan müşterinin bütün haklarının belirli standartlar çerçevesinde korunmasına fayda sağlar.
 • Hizmet sunulan müşterinin fiyatlar konusunda belirli standartlar ile korunmasını sağlar.
 • Müşterilerin almış oldukları hizmetler karşısındaki memnuniyetinin artmasına ciddi ölçüde faydalar sağlar.
 • Hizmet sunmakta olan kuruluşların müşteri sayılarının ciddi oranda artmasına büyük faydalar sağlar.
 • Hizmet verilirken müşteriye satılmış olan ürün ile ilgili, satış sonrasında da gerekli hizmetlerin sorunsuz bir şekilde verilmesine olanak tanır.

TSE- HYB (Hizmet Yeterlilik Belgesi) Nasıl Alınır?

                TSE- HYB belgesine sahip olabilmek için öncelikle üretim yerinin incelenmesi gerekmektedir. ÜBM’nin görevlendirmiş olduğu uzmanlar tarafından işyerindeki personel, üretimde kullanılan donanımlar ve üretimle ilgili diğer bütün standartlar büyük bir titizlikle incelenir. Bütün bu durumların standartlara uygun olması halinde belirli deneyler yapabilmek için işyerinden numune alınır. Bu numune ÜBM tarafından belirlenen laboratuvarlara götürülür. Burada gerekli olan deneyler yapıldıktan sonra numune tanımlanarak sınıflandırılır. Daha sonra bütün bu belgeler ve deneyler sonunda toplanan bütün bilgiler değerlendirilmek üzere Belgelendirme Komisyonuna sunulur ve değerlendirme yapılır. Sonrasında belge için uygunluk durumu saptanırsa sözleme yapılır ve bu belgeye sahip olunur.

                Firmamız İDCERT, bu sektörde, belgelendirme konusunda uzun zamandır müşterilerine profesyonel bir şekilde destek sunmaktadır. Bu danışmanlık hizmetinden kolay bir şekilde faydalanabilir ve gereksiz birçok prosedürden tecrübe sayesinde kurtulabilirsiniz. Bu ve diğer bütün hizmet belgelerine sahip olabilmek için bizi tercih ederek en doğru kararı verebilirsiniz. Karışık bir şekilde ve prosedürlere takılarak işlerinizi halletmek zorunda kalmaz, uzman bir el sayesinde bütün işlemlerinizi sırasıyla en kolay şekilde hallederek bu belgeye sahip olabilirsiniz.

ÇEREZ BİLGİLENDİRMESİ Deneyiminizi geliştirmek için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için K.V.K.K. Aydınlatma Metni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.